Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Ziņas

Nacionālās sporta sistēmas attīstības (DNSS) programmas 3. kārta

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:20, 7. oktobris 0

Ķīšezerā Burāšanas klubā 360 un Nacionālajā sporta centrā “Mežaparks” norisinājās Starptautiskās Olimpiskās komitejas, Olimpiskās solidaritātes programmas “Nacionālās sporta sistēmas attīstība” (DNSS) praktiskā, 3. kārta.

Sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju šī programma Latvijā  tika aizsākta 2019. gada novembrī (1.kārta) un 2020.gada februārī (2. kārta), kad World Sailing eksperta Tima Krosa vadībā un Latvijas pārstāvju Inga Jākobsones un programmas darba grupas treneru Ināras Ailes, Jāņa Preisa,
Jāņa Jēkabsona, Raita Škutāna, Dāvja Andersona un Kristapa Močāna kopsadarbībā tika veidota LZS burāšanas sporta struktūra apmācībai švertlaivu un vindsērfinga klasēs. Balstoties uz World sailing ilggadējo pieredzi, tika izveidoti adaptēti Latvijas situācijai sporta sistēmas dokumenti – tādi kā Burāšanas klubu darbības kārtības noteikumi, treneru struktūra, burāšanas apmācību līmeņu detalizēts sadalījums, Bērnu tiesību aizsardzības noteikumi darbam burāšanas apmācībā un citi, kas nepieciešami LZS organizācijas sporta sistēmas sakārtošanai.

3.kārta ir programmas praktiskā daļa, kad tiek pārnestas teorētiskāszināšanas praksē. Līdz ar to, šajā programmas kārtā tika uzaicināti piedalīties visi LZS esošie un topošie treneri, kuri veic burāšanas apmācības švertlaivu un vindsērfinga klasēs mūsu organizācijā. Programmas apguves apmācības bija labi apmeklētas, piedaloties 22 LZS dalīborganizāciju treneriem un topošajiem treneriem. World Sailing eksperts Tims Kross, vadot šo kārtu, bija pozitīvi pārsteigts, ka mūsu
organizācijā ir ļoti aktīvi un radoši burāšanas apmācības treneri, īpaši atzīmējot mūsu enerģiskos topošos trenerus.

Pirmajās dienās praktiskajās nodarbībās uz ūdens, kuras pēc kārtas vadīja visi gan topošie, gan esošie treneri darba grupās tika aprobēti dažādi burāšanas apmācības vingrinājumi, ko izmantot radoši klubu nodarbībās dažādos burāšanas sagatavotības līmeņos. Īpaša uzmanība ir vērsta uz burāšanas apmācību mērķtiecību un daudzveidību, burātāju intereses noturēšanu dažādos apmācību posmos, kā arī burāšanas risku adekvātu izvērtējumu. Turpretī ceturtā programmas diena tika veltīta iegūto praktisko zināšanu pārnesei uz “reālajiem” sportistiem, veidojot apmācību nodarbības. Darba grupās tika izstrādāti ne tikai uzdevumi, bet liela vērība tika pievērsta šo nodarbību analizēšanai un pilnveidošanai.

Programmas izskaņā, Tima Krosa vadībā tika veidots atkārtots pārskats par LZS burāšanas attīstības programmu, drošības jautājumiem burāšanas sportā, kā arī darba grupās tika ieskicētas vērtības, kādam ir jābūt burāšanas trenerim mūsu dalībnieku redzējumā. Noslēgumā, atzinības vārdi no World Sailing eksperta Tima Krosa un LZS vadības veltīti LZS burāšanas sporta attīstības (DNSS)programmas veidotājiem, un tiek pasniegti LZS burāšanas trenera sertifikāti un LZS burāšanas trenera asistenta sertifikāti. World Sailing eksperts Tims Kross vienlaicīgi norādīja, ka LZS, izstrādājot un ieviešot sakārtotu burāšanas vidi savās organizācijās, ir labi sagatavojusies World Sailing auditora vizītei akreditācijas iegūšanai.

Programmas dalībnieki pateicas LZS goda prezidentam Ansim Dālem, kurš veica galvenos priekšdarbus, lai ši programma Latvijā varētu tikt īstenota, un Latvijas Olimpiskajai komitejai par atbalstu projekta realizācijā.

Tekstu sagatavoja Inga Jākobsone.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem