Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Latvijas 3x3 basketbolistiem neizdodas iekļūt ceturtdaļfinālā Jaunatnes Olimpiādē

LETA
9:28, 15. oktobris 0

Latvijas 3x3 basketbolistiem neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā notiekošajā Jaunatnes Olimpiādē.

Latvijas komanda, kurā spēlē Aivars Dambis, Jurģis Dudeks, Reinis Krūmiņš un Niks Salnieks, svētdien aizvadīja atlikušās grupu turnīra spēlēs, vispirms ar 19:16 apspēlēja Kazahstānu, bet pēc tam ar 15:12 pārspēja Kirgizstānu. Neskatoties uz panākumiem, latvieši palika trešie grupā un ceturtdaļfināls gāja secen.

Jau ziņots, ka pirmajās D apakšgrupas spēlēs Latvijas komanda vispirms sīvā cīņā pagarinājumā ar 16:18 zaudēja Beļģijas vienaudžiem, bet pēc tam ar 10:19 kapitulēja Itālijai, jau tad līdz minimumam samazinot izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā. Tieši šīs abas izlases iekļuva ceturtdaļfinālā.

Turnīrā piedalījās 20 valstu komandas, kuras bija sadalītas četrās apakšgrupās. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā.

Savukārt Latvijas vieglatlēte Elīza Kraule svētdien izcīnīja 16.vietu 100 metru barjerskrējienā. Viņa savā pēc spēka otrajā skrējienā ierindojās sestajā vietā starp astoņām dalībniecēm, distanci veicot 14,14 sekundēs, kas kopvērtējumā deva 16.pozīciju 21 dalībnieces starpā.

Vēl cita vieglatlētikas pārstāve Patrīcija Cīrule piedalījās 800 metru skrējienā, kur savā arī pēc spēka otrajā skrējienā uzvarēja, uzrādot laiku divas minūtes un 10,08 sekundes, kas viņai summā deva astoto vietu starp 23 skrējējām.

Abās minētajās distancēs finālistu noskaidrošana bija sadalīta divos posmos. Pēc pirmajiem priekšsacīkšu skrējieniem astoņas ātrākās skrējējas otrajā posmā startēja vienā skrējienā, kamēr pārējās dalībnieces, vadoties pēc viņu uzrādītajiem rezultātiem pirmajā posmā, tika sadalītas vēl divos skrējienos. Otrā posma astoņas labākās dalībnieces iekļuva finālā.

Svētdien mākslas vingrotājs Oļegs Vanovs sacentās finālā vingrojumos uz apļiem.

Latviju trešajās Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs pārstāv 19 sportisti, kuri piedalīsies deviņu sporta veidu desmit disciplīnās.

Pirmās Jaunatnes Olimpiskās spēles notika pirms astoņiem gadiem, kad Singapūrā Latvijai 11 sportisti atnesa vienu medaļu - šķēpa mešanā bronzu izcīnīja Intars Išejevs, savukārt pirms četriem gadiem II Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.