Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Latvijas izlasi pret zviedriem iegāž spēle mazākumā

LETA
21:30, 15. februāris 0

Trešo zaudējumu Soču Olimpisko spēļu turnīrā sestdien piedzīvoja Latvijas hokeja valstsvienība, kas noslēdzošajā C apakšgrupas mačā ar 3:5 piekāpās pasaules čempionei Zviedrijas izlasei.

Jau pirms šīs cīņas bija zināms, ka Zviedrijas izlase kvalificējusies ceturtdaļfinālam, bet Latvijas vienību gaida «play-off» kārtas mačs. Latviešu pretinieki tajā kļūs zināmi pēc noslēdzošajām pirmā posma spēlēm svētdien.

Jau cīņas pirmajā minūtē bīstamu metienu pa Zviedrijas vārtsarga Henrika Lundkvista sargātajiem vārtiem izdarīja Kaspars Daugaviņš, tomēr ripa lidoja nedaudz garām vārtiem. Turpinājumā aizritēja atklāts hokejs, abām vienībām izveidojot vairākus pusmomentus. Latvijas hokejisti spēles gaitā nebaidījās regulāri izmantot spēka paņēmienus pret zviedriem, tādējādi apturot Zviedrijas izlases pozicionālos uzbrukumus.

Spēles 13.minūtē pirmo noraidījumu mačā izpelnījās Latvijas izlase, kad uz noraidīto soliņa par neatļautu pretinieka klupināšanu devās Artūrs Kulda. Tomēr turpmākās divas minūtes Latvija pārliecinoši darbojās aizsardzība, izturot mazākumu.

Minūti vēlāk lielisku iespēju neizmantoja Latvija. Vitālijs Pavlovs ar teicamu piespēli zviedru vārtu priekšā apgādāja Sandi Ozoliņu, taču Latvijas kapteinis nespēja pārspēt Lundkvistu. Atbildes uzbrukumā zviedri nopelnīja otro vairākumu mačā, ko pāris sekundes vēlāk arī izmantoja.

Precīzs metiens padevās Patrikam Berglundam, kurš no vārtu priekšas mainīja Ērika Kārlsona metienu. Minūti līdz trešdaļas beigām Jānis Sprukts izdarīja lielisku piespēli Laurim Dārziņam, kurš apslidoja Lundkvistu un izlīdzināja rezultātu uz tablo (1:1).

Otrās trešdaļas sākumā Niklass Kronvals neatļauti klupināja Dārziņu, tādejādi Latvija aizvadīja pirmo vairākumu mačā. Jau pirmajās sekundēs bīstamu metienu no zilās līnijas izpildīja Krišjānis Rēdlihs, taču Lundkvists ar pūlēm ripu tvēra. Tomēr jau nākamajā izspēlē K.Rēdlihs izpildīja vēl vienu metienu uz zviedru vārtiem, kuru veiksmīgi pielaboja Sprukts, ļaujot Latvijai pirmo reizi olimpiskajā hokeja turnīrā izvirzīties vadībā (2:1).

Minūti vēlāk uz divām minūtēm noraidīts tika Ronalds Ķēniņš. Arī šo vairākuma izspēli izmantoja Zviedrijas izlase - spēcīgs un precīzs metiens no zilās līnijas padevās Kārlsonam (2:2).

Mača 24.minūtē Latvijas izlase vēlreiz izpelnījās skaitlisko vairākumu, taču zviedri abas minūtes veiksmīgi darbojās aizsardzībā. Sešas minūtes vēlāk Latvijas izlase tika pie vēl vienas vairākuma iespējas, kad Markuss Krūgers neatļauti turēja Mārtiņu Cipuli, tomēr pēc divām minūtēm rezultāts joprojām bija neizšķirts.

Četras minūtes līdz trešdaļas beigām Alfredsons otro reizi mačā izvirzīja vadībā Zviedriju, realizējot vairākumu zviedriem trešo reizi cīņā. Minūti pirms otrās trešdaļas noslēguma Ēriksons ceturto reizi izmantoja zviedriem skaitlisko vairākumu, panākot 4:2.

Teds Nolans šajā spēlē veicis izmaiņas sastāvā. Malā šoreiz palikuši uzbrucēji Herberts Vasiļjevs un Juris Štāls. Viņu vietā sastāvā iekļauti Koba Jass un Armands Bērziņš, bet vārtus sargā Kristers Gudļevskis.

Latvija - Zviedrija 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Patriks Berglunds (Karlsons, Stīns) (15:50, vair.), 1:1 Lauris Dārziņš (Sprukts, Sotnieks) (18:48), 2:1 Jānis Sprukts (K.Rēdlihs, Karsums) (21:22, vair.), 2:2 Ēriks Karlsons (Alfredsons, Bekstrēms) (22:45, vair.), 3:2 Daniels Alfredsons (Sedīns, Edlers) (36:14, vair.), 4:2 Džimijs Ēriksons (Ekmans-Larsonss, Silfverbergs) (38:47, vair.), 4:3 Zemgus Girgensons (Freibergs, Daugaviņš) (41:28, vair.), 5:3 Aleksandrs Edlers (Sedīns, Jūhansons) (52:18).

Metieni: 23 - 30

Soda minūtes: 12 - 12

Latvijas valstsvienības sastāvs spēlē ar Zviedriju

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis, (Ervīns Muštukovs).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Gregorijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda, Ralfs Freibergs.

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Ronalds Ķēniņš, Kaspars Daugaviņš, Koba Jass, Armands Bērziņš un Zemgus Girgensons.

Jau pirms šīs cīņas bija zināms, ka Zviedrijas izlase kvalificējusies ceturtdaļfinālam, bet Latvijas vienību gaida «play-off» kvalifikācijas kārtas mačs.

Turnīrā kopumā 12 izlases sadalītas trīs grupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem izlases tiks sarindotas no pirmās līdz 12.labākajai, četrām vadošajām vienībām nopelnot automātisku vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās astoņas komandas tiksies četros «play-off» kārtas pāros, noskaidrojot pārējās četras ceturtdaļfināla dalībnieces.

«Play-off» kārtas mači notiks 18.februārī, dienu vēlāk paredzēti ceturtdaļfināli, pusfināli būs 21.februārī, bet cīņas par medaļām notiks 22. un 23.februārī.