Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Liepiņam 73.vieta Olimpiskajās spēlēs; Kolonja izcīna otro zeltu

LETA
15:05, 14. februāris 0

Distanču slēpotājs Arvis Liepiņš piektdien izcīnīja 73.vietu Soču Olimpisko spēļu 15 kilometru distancē klasiskajā stilā, bet savu otro zeltu Sočos izcīnīja šveicietis Dario Kolonja.

Liepiņš finišu sasniedza pēc 45 minūtēm un 36,2 sekundēm, no uzvarētāja laika atpaliekot par septiņām minūtēm un 6,5 sekundēm. Latvietis distancē apsteidza 14 finišējušos sportistus.

Tikmēr kā viens no četriem sportistiem finišu nesasniedza Jānis Paipals, kurš pēc veiktiem desmit kilometriem no sacensībām izstājās. Tobrīd viņam bija viens no sliktākajiem rezultātiem.

Par čempionu tikmēr kļuva Kolonja, kurš iepriekš Sočos triumfēja arī 30 kilometru skiatlona sacensībās. Viņš 27 gadu vecumā kļuvis par trīskārtēju olimpisko čempionu, jo pirms četriem gadiem Vankūverā ieguva zeltu arī 15 kilometru distancē brīvajā stilā.

Kolonja finišēja pēc 38 minūtēm un 29,7 sekundēm, kas viņam ļāva par 28,5 sekundēm apsteigt zviedru Jūhanu Ulsonu. Viņš karjeras laikā tagad ieguvis piecas olimpiskās godalgas.

Savukārt trešais 38,8 sekundes aiz uzvarētāja bija vēl viens zviedrs Dāniels Ričardsons, kurš šo bronzu pievienojis 2010.gadā iegūtajam zeltam stafetes sacensībās.

Pirms tam Sočos Liepiņš izcīnīja 61.vietu sprinta distancē un 66.pozīciju 30 kilometru skiatlonā, bet Paipals sprintā ierindojās 71.vietā.

Šī brīža Latvijas labākais slēpotājs ir 23 gadus vecais Liepiņš, bet 30 gadus vecais Paipals piedalās jau savā otrajā Olimpiādē. Distanču slēpošanā katrai valstij automātiski ir garantētas divas olimpiskās ceļazīmes (viena vīriešu un vienu sieviešu), bet pie trešās Paipals tika pēc sekmīgiem startiem šī gada sākumā, kad pēdējās atlases nedēļās spēja iekļūt olimpiskā ranga labāko trīssimtniekā.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, un Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.