Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Peldētāja Ribakova Olimpisko spēļu priekšsacīkstēs 200m brasā labo Latvijas rekordu

LETA
4:10, 11. augusts 0

Latvijas peldētāja Aļona Ribakova Riodežaneiro Olimpisko spēļu priekšsacīkstēs 200 metros brasā trešdien laboja Latvijas rekordu, bet pusfinālā neiekļuva un sacensības noslēdza 27.vietā.

Ribakova distanci peldēja divās minūtēs un 30,82 sekundēs, savu pirms diviem gadiem sasniegto rekordu labojot par 0,7 sekundēm.

Šajā peldējumā ar divām minūtēm un 27,98 sekundēm uzvarēja argentīniete Julija Sevastjana, bet Ribakova viņai zaudēja 2,84 sekundes.

Pēc pirmajām trim atzīmēm Latvijas peldētāja bija trešajā pozīcijā, tomēr līdz finišam atkāpās par vienu vietu un finišēja ceturtā.

Katrā disciplīnā priekšsacīkstēs 16 labākas peldētājas kvalificējās pusfinālam, bet Ribakova ar savu rezultātu ieņēma 27.vietu 29 sportistu konkurencē.

Neviens Latvijas peldētājs nebija izpildījis Olimpisko normatīvu, tāpēc valstij pienācās vien divas vietas solidaritātes kvotas ietvaros, un uz Riodežaneiro tika sūtīti Ribakova un Uvis Kalniņš), kurš startē 200 metru kompleksajā peldējumā.

Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē Kalniņš 18 gadu vecumā ieguva 30.vietu 100 metru brīvā stila distancē. Pašlaik viņš pārkvalificējies uz 200 metru komplekso distanci, kurā pērn ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja 17.vietu pasaules čempionātā, turklāt tikai par 11 sekundes simtdaļām atpalika no olimpiskā A kvalifikācijas normatīva.

Savukārt Ribakova pirms četriem gadiem izpildīja Olimpiskā ielūguma normatīvu (OST), tomēr Olimpiādē piedalījās Kalniņš un Gabriela Ņikitina.

Kopumā šajās Olimpiskajās spēlēs grasās piedalīties 33 Latvijas sportisti.

Par medaļām Riodežaneiro līdz 21.augustam cīnīsies vairāk nekā 10 500 sportisti, kuri sadalīs 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos.