Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Rastorgujevs ar ātru soli trasē un četrām kļūdām šaušanā izcīna 12.vietu iedzīšanā

LETA
20:31, 12. februāris 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pirmdien izcīnīja 12.vietu Phjončhanas Olimpisko spēļu 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Rastorgujevs četrās šaušanās pieļāva četras kļūdas, no tām divas pēdējā ugunslīnijā, kas liedza pacīnīties par vietu pirmajā desmitniekā. Rastorgujevs trasē bija piektais ātrākais biatlonists.

Tikmēr par čempionu tika kronēts francūzis Martēns Furkads, revanšēdamies par neveiksmīgo sniegumu sprintā. Savukārt sudrabu negaidīti izcīnīja 20 gadus vecais zviedrs Sebastians Sāmuelsons, bet bronzu ieguva vācietis Benedikts Dolls.

Furkadam šī ir trešā Olimpisko spēļu zelta medaļa. Pirms četriem gadiem Sočos viņš triumfēja iedzīšanā un 20 kilometru individuālajā distancē. Tāpat viņam ir pa divām sudraba godalgām masu startā 2010 un 2014.gada Olimpiskajās spēlēs. Savukārt Sāmuelsons un Dolls izcīnīja savas karjerā pirmās olimpisko spēļu medaļas.

Sacensības Rastorgujevs iesāka 24.vietā, ko viņš bija izcīnījis svētdien sprintā, un līdz pirmajai šaušanai guļus latvietis pakāpās uz 19.pozīciju, tomēr neaizvēra pēdējo mērķi un devās soda aplī, no kura izslēpoja 23.pozīcijā. Trasē Latvijas biatlonists turpināja kāpumu un otrajā šaušanā guļus bija nekļūdīgs, tobrīd ieņemot jau 14.vietu.

Pirmajā šaušanā stāvus latviešu biatlonists nesašāva vidējo mērķi, taču ātrais solis trasē līdz ugunslīnijai un konkurentu kļūdas ļāva ieņemt 13.vietu. Pēdējā šaušanā Rastorgujevs pieļāva divas kļūdas, tomēr pēc diviem soda apļiem saglabāja 13.pozīciju. Līdz finišam viņš pakāpās uz 12.vietu, turklāt varēja iesaistīties cīņā par pirmo desmitnieku, no kā atpalika piecas sekundes.

Pēc pirmā šaušanas vadībā bija sprinta uzvarētājs Arnds Peifers no Vācijas un austrietis Jūlians Eberhards, tuvākos sekotājus apsteidzot par 12 sekundēm. Eberhards otrajā šaušanā kļūdījās, kamēr Peifers kļuva par vienīgo sportistu sacensību priekšgalā, viņam sekojošo vācieti Ēriku Leseru apsteidzot par deviņām sekundēm.

Pirmajā šaušanā stāvus no vadošajiem biatlonistiem precīzs bija tikai Furkads, kurš kļuva par sacensību līderi, tobrīd par 20 sekundēm jeb viena soda apļa tiesu apsteigdams Peiferu. Distances turpinājumā līdz ceturtajai šaušanai viņa handikaps pār tuvākajiem sekotājiem sasniedza gandrīz 40 sekundes. Pēdējā ugunslīnijā francūzis bija nekļūdīgs un nodrošināja zelta medaļu, pirms došanās trasē arī pasveicinot skatītājus.

Furkads finišēja pēc trasē pavadītam 32 minūtēm un 51,7 sekundēm. Sāmuelsons viņam zaudēja 12,0 sekundes, bet Dolls atpalika 15,1 sekundi. Visi trīs uz goda pjedestāla kāpušie biatlonisti šaušanā pieļāva pa vienai kļūdai.

Tikmēr Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 37,6 sekundes, pirmajam desmitniekam zaudējot piecas sekundes.

Šīs sezonas vadošie biatlonisti Furkads un norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē sestdien sprintā piedzīvoja pamatīgas neveiksmes. Furkads sprintā ieņēma astoto vietu, kamēr J.T.Bē samierinājās ar 31.pozīciju, bet iedzīšanā ar sešiem soda apļiem pakāpās desmit vietas uz augšu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas biatloniste Baiba Bendika pirmdien izcīnīja 33.vietu desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, par sešām pozīcijām uzlabojot savu sestdien sprintā sasniegto rezultātu.

Vīru sprintā svētdien Rastorgujevs kārtējo reizi bija ļoti ātrs trasē, bet pieļāva trīs kļūdas šaušanā un samierinājās ar 24.vietu un 55,6 sekunžu deficītu pirms iedzīšanas sacensībām.

Savukārt Oskars Muižnieks olimpiskajam čempionam Peiferam zaudēja divas minūtes un 17,5 sekundes un palika 64.vietā, nepilnas četras sekundes atpaliekot no 60.pozīcijās un olimpiskajā debijā neiekļūstot starp iedzīšanas dalībniekiem.

Rastorgujevs pirms četriem gadiem olimpiskajās spēlēs trīs reizes tika divdesmitniekā, labāko rezultātu uzrādot iedzīšanā, kurā bija devītais. Savukārt savā debijā 2010.gadā viņš individuāli labākais bija sprintā, kurā guva 50.vietu.

Kā zināms, Rastorgujevs līdz šim joprojām tikai reizi Pasaules kausā kāpis uz goda pjedestāla, kad pērnās sezonas pēdējās sacensībās izcīnīja sudrabu masu startā. Šosezon viņa labākais rezultāts Pasaules kausā ir divas astotās vietas, bet pirms olimpiskajām spēlēm viņš triumfēja Eiropas čempionāta sprinta sacensībās, kur gan nebija spēcīgākais dalībnieku sastāvs.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, vien pavisam nedaudz atpaliekot no iespējas uz Dienvidkoreju doties ar pilnu stafetes komandu. Savukārt Bendikai par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm bija jācīnās šajā sezonā.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 olimpiskie debitanti.