Šķēpmetējs Čakšs ar pēdējo metienu kļūst par pasaules čempionu junioriem

LETA
10:08, 28. jūlijs 0

Šķēpmetējs Gatis Čakšs ir izcīnījis zelta medaļu pasaules junioru čempionāta sacensībās, pēdējā metienā uzstādot jaunu personisko rekordu.

Šī ir ceturtā Latvijas junioru vecuma vieglatlētu izcīnītā pasaules čempionātu augstākā kaluma godalga kopš 1986.gada. Pirms Čakša pie zelta medaļām savulaik tikuši lodes grūdējs Aleksejs Lukašenko, šķēpmetēja Linda Brīvule un barjerskrējējs Staņislavs Olijars.

Pirmos piecus metienus 19 gadus vecais Čakšs veica apbrīnojami stabili, visos no tiem sasniedzot rezultātus robežās no 70,06 līdz 70,89 metriem. Tobrīd viņš cīnījās par vietu labāko pieciniekā, tomēr pēdējā metienā latvieša raidītais šķēps piezemējās pie 74,04 metru atzīmes, kas nozīmēja zelta medaļu un jaunu personisko rekordu.

Pirms tam šogad Čakšs šķēpu nebija metis tālāk par 73,34 metriem.

Otro vietu čempionātā ar rezultātu 72,97 metri izcīnīja slovēnis Matija Muhars, bet trešais bija Andrians Mardare no Moldovas, kura sniegums bija 72,81 metra vērtībā.

Čakšs šķēpmešanas sacensību finālam iepriekš bija kvalificējies ar septīto labāko kvalifikācijas sacensību rezultātu - 68,38 metri.

Citviet svētdien čempionāta noslēgumā neveiksmīgi startēja skrējējs Alberts Blajs, kurš 3000 metru šķēršļu skrējiena finālā finišēja kā pēdējais, piecpadsmitais.

Blajs finišu sasniedza pēc deviņām minūtēm un 14,95 sekundēm, 14.vietas ieguvējam zaudējot vairāk kā sekundi, bet nākamajam ātrākajam sportistam - jau vairāk kā desmit sekundes.

Par čempionu šajā distancē ar rezultātu astoņas minūtes un 25,57 sekundes kļuva Kenijas pārstāvis Barnabass Kipjego.

Pirms tam pirmajā šīs distances kārtā Blajs savu skrējienu bija veicis astoņās minūtēs un 52,47 sekundēs, kas ir jauns viņa personiskais rekords. Šāds rezultāts latvietim deva astoto vietu viņa skrējienā, taču, pateicoties labajam laikam, viņš bija viens no tiem, kuri kvalificējās finālam.

Jau vēstīts, ka ceturtdien pusfinālu nespēja pārvarēt 400 metru skrējēja Gunta Latiševa-Čudare, sacensības noslēdzot 13.vietā. Tāpat priekšsacīkšu barjeru ceturtdien nespēja pārvarēt trīssoļlēcēja Elza Noriņa, aizlecot 12,39 metrus tālu un ieņemot 28.vietu starp 30 sportistēm, kas tika pie rezultāta.

Savukārt jaunais Latvijas lodes grūdējs Andrejs Samburs ar rezultātu 17,24 metri ieņēma 21.vietu, apsteidzot vien vienu sportistu no tiem, kuriem tika ieskaitīts rezultāts.

Vēl otrdien latviešu šķēpmetēja Anete Kociņa ar 47,86 metrus tālu raidījumu ierindojās 22.vietā.

Kopš 1986.gada Latvijas vieglatlēti pasaules junioru čempionātos izcīnījuši četras zelta, piecas sudraba un vienu bronzas medaļu.