Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Smaiļotājs Rumjancevs Olimpisko spēļu 200 metru distancē izcīna piekto vietu

LETA
2:33, 21. augusts 0

Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs sestdien Riodežaneiro Olimpisko spēļu A finālā 200 metru distancē izcīnīja piekto vietu.

Distances sākumā Rumjancevs bija ceturtajā vietā, no līdera atpaliekot ap četriem metriem, taču iespraukties labāko trijniekā viņam neizdevās. Sacensības Latvijas sportists noslēdza piektajā vietā.

Rumjancevs tādējādi izcīnījis Latvijas Olimpiešiem trešo augstāko vietu šajā Olimpiādē. Pirms tam ceturtās vietas savos sporta veidos ieguva talantīgā svarcēlāja Rebeka Koha un septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa.

Tikmēr par Olimpisko čempionu kļuva brits Laiems Hīts, kurš distanci veica 35,197 sekundēs, kamēr sudrabs tika francūzim Maksimam Bomū.

Pirms tam Hīts bija ieguvis sudrabu smailīšu divnieku sacensībās 200 metru distancē. Brits ir šī gada Eiropas čempions vieninieku 200 metru sacensībās.

Savukārt dalītu bronzu ieguva spānis Sauls Kravioto un vācietis Ronalds Rauhe, no kuriem Rumjancevs atpalika par 0,229 sekundēm.

Rumjancevs piektdien izcīnīja ceturto vietu gan priekšsacīkšu, gan pusfināla braucienos, kas ļāva sasniegt A finālu.

Rumjancevs šovasar izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā 200 metru distancē.

2012.gada Londonas Olimpiskajās spēlēs no Latvijas piedalījās Rumjancevs un Krists Straume, kuri vienā divniekā startēja 200 metru distancē, tomēr nostartēja nepārliecinoši, ierindojoties 11.vietā.

Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs šajā sporta veidā piedalījās arī kanoe airētājs Dagnis Iļjins, kurš 1000 metros ieņēma 13.vietu, bet 200 metros palika 21.pozīcijā.

Latvijai kanoe airēšanā ir divas sudraba medaļas, ko 1992. un 1996.gada Olimpiskajās spēlēs 1000 metru distancē izcīnīja Ivans Klementjevs. Savukārt 1988.gadā Seulā Klementjevs zem Padomju Savienības karoga tika kronēts par Olimpisko čempionu.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro noslēgsies svētdien.