Martins Dukurs piekto reizi karjerā kļūst par pasaules čempionu

LETA
10:14, 27. februāris 0

Pasaules vadošais skeletonists Martins Dukurs svētdien piekto reizi karjerā un trešo gadu pēc kārtas kļuva par pasaules čempionu.

Četru braucienu summā Martins Dukurs par 0,37 sekundēm apsteidza vācieti Akselu Jungku. Pirmajos divos braucienos latvietis bija pārliecinoši ātrākais, iekrājot lielu handikapu, bet trešajā un ceturtajā braucienā topošais čempions bija ceturtais, kas gan neliedza uzvaru noturēt.

Martins Dukurs pirmās divas reizes par pasaules čempionu kļuva 2011. un 2012.gadā, bet vēl divas reizes šo titulu izcīnīja iepriekšējās divās sezonās. Savu pirmo šāda veida trofeju latvietis ieguva tieši Kēnigszē trasē. M.Dukurs ir vienīgais sportists vēsturē, kuram par pasaules čempionu izdevies kļūt piecas reizes un tagad arī pirmais, kurš to paveicis trīs gadus pēc kārtas.

Pēc piektdien aizvadītajiem pirmajiem diviem braucieniem Martins Dukurs par iespaidīgām 0,76 sekundēm bija priekšā krievam Ņikitam Tregubovam. Tomēr trešajā braucienā sestdienas rītā viņš uzrādīja tikai ceturto rezultātu un šī gada pasaules junioru čempions pietuvojās par 0,19 sekundēm.

Savukārt ceturtajā braucienā atkal Martins Dukurs nebija ļoti pārliecinošs, bet uzvaru noturēja. Pēc trešā brauciena tikai ceturtais bija Jungks, tomēr noslēdzošajā viņš apsteidza Tregubovu un vēl vienu krievu Aleksandru Tretjakovu, kurš 2014.gadā kļuva par olimpisko čempionu.

Tregubovs piekāpās Martinam Dukuram par 0,54 sekundēm, bet Tretjakovs - par 0,73 sekundēm.

Zīmīgi, ka ceturtajā braucienā Jungks bija 0,39 sekundes ātrāks par Martinu Dukuru.

Tikmēr otrs Latvijas sportists Tomass Dukurs pēc pirmās dienas bija astotajā vietā, bet svētdien aizvadīja divus ļoti neveiksmīgus braucienus, samierinoties ar 12.pozīciju. Trešajā braucienā Tomasam Dukuram bija tikai 21.rezultāts no visiem sportistiem, bet ceturtajā viņš bija piecpadsmitais ātrākais.

Summā Tomass Dukurs savam brālim piekāpās par 3,75 sekundēm.

Tomasa Dukura labākais sasniegums pasaules čempionātos ir pirms diviem gadiem Vinterbergā iegūtā bronza.

Kā ziņots, pērn Martins Dukurs pasaules čempionātā apsteidza Dienvidkorejas skeletonistu Sunbinu Junu un krievu Aleksandru Tretjakovu, kuriem abiem četru braucienu summā bija vienāds laiks, tāpēc šiem sportistiem tika pasniegtas sudraba medaļas, kamēr bronza netika nevienam.

M.Dukurs ar 1437 punktiem ir pašreizējais Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, bet 24 punktus viņam zaudē Juns, kurš šajā pasaules čempionātā nemaz nepiedalījās, jo tā vietā nolēmis aizvadīt treniņus nākamo Ziemas olimpisko spēļu mājvietā Phjončhanas trasē, kur marta vidū norisināsies Pasaules kausa sezonas pēdējais posms. Tikmēr T.Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā pašlaik ar 1018 punktiem atrodams vien desmitajā vietā.

Pēdējo gadu pasaules labākajam skeletonistam M.Dukuram šī sezona bijusi raiba, jo pirmie divi Pasaules kausa posmi Ziemeļamerikā viņam nebija pārāk veiksmīgi, netiekot uz goda pjedestāla. Savukārt šo gadu viņš iesāka ļoti labi, jo vispirms viņš bija otrais Altenbergas trasē, bet pēc tam triumfēja sacensībās Vinterbergā un Sanktmoricā, kas ļāva atrasties vadībā Pasaules kausa kopvērtējumā. Tomēr janvāra beigās pasaules čempionāta trasē Kēnigszē skeletonists palika tikai sestais, kamēr šī mēneša sākumā notikušajā etapā Īglsā viņš atgriezās uz uzvaru takas.

Īglsā ceturto vietu tikmēr ieguva T.Dukurs, taču pēcāk slieču neatbilstības dēļ viņš saņēma diskvalifikāciju. Arī viņam sezona bijusi kā pa kalniem, turklāt tikai vienreiz viņš kāpis uz goda pjedestāla, janvārī paliekot uzreiz aiz brāļa un izcīnot otro vietu Vinterbergā, kas turklāt vienlaicīgi bija Eiropas čempionāts.

M.Dukurs šosezon lūko kļūt par astoņkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, piedevām tikt pie astotā titula pēc kārtas. Iepriekšējā sezonā viņš guva kārtējo drošo uzvaru kopvērtējumā, aiz sevis atstājot Sunbinu Junu, kurš savukārt tikai par 27 punktiem apsteidza T.Dukuru.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien pasaules čempionātā skeletonā dāmām septīto vietu izcīnīja Lelde Priedulēna, kurai tas ir labākais sasniegums planētas meistarsacīkstēs.

Pērn pasaules čempionātā latviete ierindojās 12.vietā, taču triumfēja planētas meistarsacīkstēs junioriem. Savukārt vēl pirms tam viņa pasaules čempionātos bija 23.vietā 2013.gadā un 13.vietā 2015.gadā.

Šī gada pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā sākotnēji vajadzēja norisināties 2014.gada Ziemas Olimpisko spēļu mājvietā Sočos, taču Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) decembrī paziņoja, ka Krievijā sacensības netiks aizvadītas, vēlāk čempionātu pārceļot uz Kēnigszē. Šāds lēmums tika pieņemts, pirmkārt, pateicoties Latvijas izlases skeletonistiem, kuri kā pirmie oficiāli paziņoja, ka boikotēs sacīkstes Sočos, jo nav mierā ar Krievijā izveidoto un valsts atbalstīto dopinga lietošanas sistēmu. Latviešu skeletonistus pēcāk atbalstīja arī citu valstu pārstāvji un šī spiediena ietekmē IBSF nolēma planētas meistarsacīkstes rīkot Vācijā.

Pēc pasaules čempionāta tiks aizvadīts vēl noslēdzošais Pasaules kausa posms, kad marta vidū bobslejisti un skeletonisti sacensību atmosfērā Dienvidkorejā iemēģinās nākamo ziemas Olimpisko spēļu mājvietas Phjončhanas trasi.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem