Saeimas nama viesi Muzeju naktī kopā ar Olimpiešiem smeļas dzintara un latvju zīmju spēku

Saeima.lv
9:04, 19. maijs 0

Apmeklētāji atzina, ka latvju zīmes un dzintars ir mūsu zemes simboli, kas dod enerģiju un spēku sasniegumiem dzīvē.

Saeimas nama apmeklētāji sestdien, 17.maijā, Muzeju naktī kopā ar mūsu olimpiešiem smēlās dzintara un latvju zīmju spēku. Apmeklētāji atzina, ka latvju zīmes un dzintars ir mūsu zemes simboli, kas dod enerģiju un spēku sasniegumiem dzīvē. Kopumā sešu stundu laikā Saeimas nams pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus apmeklētāju.

Apmeklētāji Ziemas Olimpisko spēļu medaļniekus sagaidīja ar aplausiem un pauda prieku, ka var satikt mūsu valsts sportistus, nofotografēties ar viņiem un iegūt autogrāfus. Paši olimpieši atzina, ka Latvijas spēks ir tautas saliedētībā, jo visi kopā varam daudz izdarīt. Saeimas nama viesi sportistiem vēlēja panākumus, spēku un izturību arī turpmākajās sacensībās.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pasākuma laikā svinīgi pasniedza atzinības rakstus Martinam DukuramTomasam Dukuram, Dainim Dukuram, Leldei Priedulēnai, Mihailam Arhipovam un Marekam Mezencevam par augstajiem sasniegumiem XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos un Latvijas vārda nešanu pasaulē.

Jēkaba ielas 11 nama apmeklētāji ekspozīcijā „Varenie dzintara spēki no Latvijas” varēja aplūkot olimpiešu sporta inventāru un formas, kā arī Soču Olimpisko spēļu spilgtākos mirkļus, kas fiksēti fotogrāfijās un videoierakstos. Tāpat apmeklētāji varēja apskatīt grāmatu izstādi, kas veltīta vēsturiskajām liecībām – mūsu labāko sportistu startiem olimpiskajās spēlēs. Savukārt paši medaļnieki iepazīstināja ar jauniznākušo grāmatu „Latvija Sočos”.

Fotoizstādē „Varenie spēki no Latvijas” bija apskatāmi šī gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos fiksētie Latvijas Olimpiskās komandas dalībnieku spilgtāko emociju fotomirkļi.

Parlamenta bibliotēkā varēja aplūkot Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma priekšmetu izstādi, kas veltīta Latvijas desmitgadei Eiropas Savienībā un NATO. Līdzās ekspozīcijām apmeklētāji, kā ierasts, varēja apskatīt arī parlamenta interjeru un Sēžu zāli.

Saeimas nams Muzeju naktī apmeklētājiem durvis vēra jau piekto gadu pēc kārtas. Muzeju nakts Saeimā šogad tika organizēta sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju.

Muzeju nakts ir starptautisks pasākums, kas katru gadu vienlaikus notiek visā Eiropā. Šogad Latvijā noslēdzas Muzeju nakts trīs gadu cikls, kas aizsākās 2012.gadā. Iepriekš šī starptautiskā pasākuma vienojošie elementi bija mūsu valsts zilā jūra un zaļais mežs, bet šī gada tematika ir sarkanā krāsa - dzintars.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem