Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Štrombergs uzvar otrajā PK Superkrosā posmā pēc kārtas

LETA
10:39, 8. septembris 0

Divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs svētdien Argentīnā uzvarēja Pasaules kausa ceturtajā posmā Superkrosā, izcīnot savu otro panākumu pēc kārtas.

Māris Štrombergs sacensībās uzvarēja pilnīgi visos braucienos, jo bija labākais gan trijos priekšsacīkšu braucienos, gan arī ceturtdaļfinālā un pusfinālā.

Tikmēr finālā Štrombergs vēl pirms pirmā līkuma nebija līderis, tomēr viņš izmantoja iekšmalas priekšrocības un no līkuma izgāja pirmais, noturot vadību. Finišā latvietis vien par 0,022 sekundēm apsteidza britu Laiemu Filipsu.

Štrombergs šoreiz bija vienīgais no Latvijas pārstāvjiem, kurš pārvarēja priekšsacīkstes. Juniors Kristens Krīgers savā grupā trīs braucienu summā bija piektais, bet Rihards Veide palika vien sestais.

Kā ziņots, pirms tam sestdien Štrombergs izcīnīja piekto vietu individuālā brauciena superfinālā, bet Veide un Krīgers pārliecinoši pārvarēja kvalifikāciju.

Tikmēr viens no labākajiem Latvijas BMX braucējiem Edžus Treimanis savainojis kājas apakšstilbu, kurā vēlāk konstatētas divas plaisas, tāpēc šī sezona sportistam jau noslēgusies.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc četriem etapiem līderis ar 650 punktiem ir Filipss, bet vien divos posmos startējušais Štrombergs ar 450 punktiem pakāpies uz ceturto pozīciju. Treimanis ar 240 punktiem atrodas 20.pozīcijā, bet Veide un Krīgers ieņem attiecīgi 40. un 45.vietu.

Superkross atšķirībā no klasiskā BMX ir ar daudz augstāku un stāvāku starta kalnu, garākiem tramplīniem un lielākiem ātrumiem, kas padara skatītājiem sacensības ļoti aizraujošas un skatāmas.

Jūnijā sākās 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas ilgs divus gadus. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelnīs UCI ranga punktus, kas tālāk veidos arī nāciju rangu. Tieši nāciju rangs būs kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietu 2016.gada olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Maksimums, ko varēs iegūt katra nācija, būs trīs vietas.